TikTok Türkiye sorumlusu TBMM’de sunum yaptı!

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, Türkiye’nin gündeminde önemli bir yer tutan sosyal medya platformu TikTok’un Türkiye Sözcüsü Emre Gelen’i ağırlayarak, platformun güvenlik ve toplumsal sorumluluklarını ele aldı. Gelen’in yaptığı sunumda vurguladığı önemli noktalar, TikTok’un Türkiye’deki etkileşimini ve sorumluluklarını gözler önüne seriyor.

Emre Gelen, Türkiye genelinde aylık 10 milyondan fazla kişinin TikTok’u kullandığını açıklarken, platformun topluluğunu güvende tutma sorumluluğunun kendileri için öncelikli olduğunu belirtti. Gelen, 2023’ün zorlu bir yıl olduğuna dikkat çekerek, şubat ayındaki deprem felaketi, seçimler ve bölgesel çatışmalar gibi olayların yaşandığı bir dönemde platformlarının güvenliğini sağlamak için proaktif önlemler aldıklarını ifade etti.

TikTok Türkiye sorumlusu TBMM’de sunum yaptı!

TikTok’un güvenlik politikalarına vurgu yaparak konuşan Gelen, kullanıcıların güvenliğini sağlamak ve ülkenin toplumsal hassasiyetlerini gözetmek amacıyla aktif bir tutum sergilediklerini belirtti. Özellikle deprem gibi acil durumlar ve toplumsal olaylara karşı aldıkları önlemlerle TikTok’un güvenilir bir platform olma hedefine vurgu yaparak, bu zorlu süreçte verdikleri “iyi bir sınav” olarak nitelendirdi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nun TikTok’u gündemine alması, sosyal medya platformlarının Türkiye’deki etkileşimini ve sorumluluklarını değerlendirmeye yönelik bir adım olarak ön plana çıkıyor. Gelen’in sunumu, dijital platformların kullanıcı güvenliği ve toplumsal sorumluluklarına dair kamuoyunu bilgilendirme çabasını yansıtıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x