Katarlı işadamları Londra Mayfair’deki lüks şehir evini satmayı planlıyor

Gaz zengini Körfez eyaletinde sanayi alanlarına sahip olan Katar merkezli Al-Khayyat ailesi, Londra’nın en seçkin bölgelerinden birinde lüks bir mülkü satmayı düşünüyor

Portföyünde Katar’ın en büyük alışveriş merkezi ve süt ürünleri üreticisi Baladna’nın inşasına yardımcı olan bir inşaat devinin de yer aldığı aile, kaynaklara göre potansiyel olarak Mayfair’in şu anda boş olan 38 Hill Street’teki en büyük şehir evlerinden birini satmayı planlıyor.

Daha çok Denizcilik Kulübü olarak bilinen Gürcü mülkü, Al-Khayyat ailesi tarafından 2021’de yaklaşık 28 milyon pounda satın alınmıştı.

Üst düzey bir lüks emlakçı olan Wetherell , potansiyel bir alıcı bulmak için aileyle birlikte çalışıyor. Hyde Park ile Berkeley Meydanı arasında yer alan tesis, ilk olarak 1700’lü yıllarda inşa edilmiştir.

Wetherell’in kurucusu Peter Wetherell , “Mayfair’in 1850 ile 1940 arasındaki tarihine baktığınızda ne kadar çok saray ve malikanenin yıkıldığını fark ediyorsunuz” dedi.

Katar Şeyhi Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani ayrıca Londra’nın lüks Knightsbridge ve Belgravia bölgelerinde toplam 370 milyon pound fiyatla iki lüks mülkün satışını planlıyor

Hintli milyarder Ravi Ruia ise bu yaz Regent’s Park’a bakan Londra’da 113 milyon £ değerinde bir malikane satın aldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x