Engin Polat’a Gönderme mi Yaptı? Adliyeye Sevk Edilen Nihal Candan’ın Yukarı Bakması Dikkat Çekti!

Moda programıyla başlayan serüvenlerine sosyal medya fenomeni olarak devam ettiren Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler geçtiğimiz gözaltına alındı. ‘Suç gelirlerini aklama’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçu nedeniyle adliyeye sevk edilirken Nihal Candan’ın yüz ifadesi dikkat çekti. Tıpkı Engin Polat gibi gökyüzüne bakan Nihal Candan’ın bu hareketi gündem yarattı.

Nihal Candan “İşte Benim Stilim” adlı moda programı sayesinde adını duyurmayı başardı. Ablasından bir süre sonra da Bahar Candan aynı yarışmada boy gösterdi.

Popüler moda programındaki hareketleri ve tavırlarıyla adeta hafızalara kazınan Bahar ve Nihal Candan kardeşler yarışma bitse bile karşımıza çıkmaya devam etti.

Sosyal medyayı bir hayli aktif şekilde kullanan Bahar Candan ile Nihal Candan paylaşımlarıyla beraber birer fenomen haline de geldi.

Hayatlarına dair detayları paylaşmaktan geri kalmayan kardeşlerin ultra lüks giyim-kuşamından tutun, uçuk kaçık partilerine kadar her detay “bu zenginlik nereden geliyor?” dedirtti.

Dilan ve Engin Polat’ın ardından pek çok fenomenin mercek altına aldığı bu dönemde Candan kardeşler de dolandırıcılık ve kara para aklamayla suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Suçlamaları kabul etmeyen Alisya Bahar Candan ve “Nihal Candan” olarak tanıdığımız Gülnihal Çiçek’in dörder saat süren sorgulamalarının ardından adliyeye gönderilmek üzere dışarı çıkarıldı.

Verdiği ifadeleri de ortaya çıkan iki kardeş Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edilmek üzere araçlara bindirilirken yüz ifadeleri epey dikkat çekti.

Özelikle Instagram platformu üzerinde yakinen tanıdığımız Bahar Candan oldukça rahat görünüyordu, hatta pek çok gülümsediği de görüldü.

Polislerin eşlik ettiği Nihal Candan ise ilk gözaltına alındığı anlardan farklı olarak biraz daha rahatlamış görünüyordu.

Arabaya doğru götürülürken muhabirlerden gelen sorulara yanıt vermeyen Nihal Candan yalnızca gökyüzüne bakmakla yetindi.

Kara para iddialarıyla gözaltına alındıktan sonra hakkında tutuklama kararı çıkartılan Engin Polat da adliyeye sevk edilirken aynen böyle gökyüzüne bakmıştı.

Candan kardeşler adliye sevki öncesi emniyetten böyle çıktı…

Nihal Candan’ın gökyüzüne doğru bakması kimileri tarafından “Engin Polat’ı taklit ediyor”, kimileri tarafından da yaşanan benzer olaylara bir gönderme olarak yorumlandı.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x