Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Kent Uzlaşısı’ tepkisi: Kimin eli kimin cebinde belli değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin’de düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Sevgili Mardinliler, sevgili gençler, kıymetli hanımefendiler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Buradan tüm Mardin’e, Mardinli kardeşime selamlarımı gönderiyorum.

Bu sefer Mardin’in tercihinin eser ve hizmet siyasetinden yana olacağına inanıyorum. Bu tablo 31 Mart’taki sonuçların çok başka olacağını söylüyor.  31 Mart’ta gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz? Seçim gününe kadar kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Mardin ile birlikte bütün Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mıyız?

RAMAZANA BURUK GİRDİK

Gazze başta olmak üzere etrafımızdaki çatışmalar nedeniyle ramazana buruk girdik. Komşumuz Suriye tam 13 yıldır huzura barışa hasret kaldı. Irak’ta etnik gerilimler devam ediyor. 

DİK DURUŞUMUZU GAZZE HALKI BİLİYOR

İçimizdeki bazı cahiller bilmese de Erdoğan’ın dik duruşunu Gazze halkı çok iyi biliyor. Gençlik yıllarımızdan beri biz bu mücadelenin içindeyiz. Ömrümüzü adadığımız böyle bir konuda son dönemde kimi çevrelerin mesnetsiz açıklamalarına rastlıyoruz. Her kim doğruluğuna yanlışlığına bakmadan hiçbir şey yapmadılar diyorsa iftira atıyor demektir. AK Parti’den oy koparmak için dillendirilmesi ise utanç vericidir.

BİZE DERS VEREMEZLER

“Hamas terör örgütüdür” diyen CHP’nin listelerinden Meclis’e girenler Filistin konusunda bize ders veremezler.  Bunun adı tutarsızlıktır. Hırsını aklının önüne geçirmektir. Böyle bir vebalin altına hiçbir vatandaşın gireceğine düşünmüyorum. Ben tüm vatandaşlarımın, vicdanen de en doğru kararı vereceğine inanıyorum. 

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL

21 yıldır emanetini taşıdığımız aziz milletimize asla yalan söylemedik, insanımıza karşı daima dürüst olduk. Cumhur İttifakı’nda da bu ilkemiz değişmedi. Nerede ittifak ettiğimizi, nerede kendi adayımızla seçime girdiğimizi herkes biliyor. Adeta cam gibi şeffafız. Bir de karşı tarafa bakıyoruz. Kent Uzlaşısı diye bir şey uydurdular. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Belediyeleri DEM’le yönetilecekler ve DEM’siz yönetecekler diye ikiye ayırmışlar. Bununla kalmamış DEM’lileri kapısından girecekleri ve giremeyecekleri belediyeler diye paylaşmayı ihmal etmemişler. Biri çıkıyor DEM’lileri kaldırımda görsem yolumu değiştiririm diyor. Bir başkası çıkıyor DEM’e oy verenleri belediyeye almam diyor. Ötekisi çıkıyor, size ne oluyor, biz anlaştık diyerek tutmayı küçük enişteyi edasıyla posta koyuyor.

AHLAKSIZLIK BUNLARIN PAÇASINDAN AKIYOR

Tüm bu skandallar yaşanırken Genel Başkanı takmıyor ya da kendisine had bildiriyor. Ortada dürüstlük ve şeffaflık namına bir şey yok. Gerçekten de tutarsızlık ve siyasi ahlaksızlık bunların paçalarından akıyor.

SÖZ KONUSU CHP OLUNCA OLAY YERİNDEN UZAKLAŞMAYI SEÇTİLER

Türkiye son 1 haftadır artık geride kaldığını düşündüğümüz tek parti faşizminin en ilkel haline şahit oluyor. Kürt kardeşlerimizin iradesine ipotek koyanlar sadece havaya bakıp ıslık çalıyorlar. Söz konusu CHP olunca olay yerinden uzaklaşmayı seçtiler. Soruyorum size; son 21 yılda attığımız her demokratikleşme adımına karşı çıkanlar bunlar değil miydi?

HERKESE HİZMET ETMEK GÖREVİMİZ

Bizim ne 30 yıllık belediyecilik geçmişimizde ne de 21 yıllık iktidarımızda oy tercihinden ötürü vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur. Herkese hizmet etmek görevimizdir. Bizi sevsin sevmesin herkesin hizmetkarıyız. Bize efendilik yakışmaz, bize hizmetkarlık yakışır. Hukukun dışına çıkan olursa yasal zeminde tedbirler alınır. Ama bu vatandaşı hizmetten yoksun bırakma şeklinde olmaz. 

MARDİN’E 7 MİLLET BAHÇESİ

Mardin’de 7 millet bahçesi projesinden 3’ünü tamamladık. Ulaştırmada 29 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 286 kilometreye çıkardık. Mardin-Midyat yolu ve Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun yapımına devam ediyoruz. Kalkınma Koridoru’nun bir parçası olarak Irak sınırında son bulacak 320 kilometrelik Urfa-Habur Otobanı’nı yapacağız. Bu otobanın en önemli kavşak noktası Mardin olacak.

Şırnak ziyaretimizin ardından kazada hayatını kaybeden polis memuru Burak Gere’ye Allah’tan rahmet diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x